Noworocznie

Heh! Domówka we dwoje w domku w Beskidzie Śląskim- tego jeszcze nie było. W kominku się pali, radio gra, telewizja nie odbiera, internetu nie ma (znaczy: jest jeśli się wyjdzie na balkon na pierwszym piętrze łapiemy go tylko doraźnie dla potrzeb komunikacyjnych). Czytamy z Żoncią książki lub czasopisma, chodzimy na spacery, rozmawiamy pichcimy, odwiedzili nas Friendowie, pogadaliśmy, pograliśmy.

Cudownie jest, powietrze jest – choć jeśli wierzyć aplikacji, to u nas w mieście jakoś powietrza jest o wiele lepsza niż tutaj… Nic to.

Jeśli chodzi o odchodzący rok to sam nie wiem – gdybym go miał określić jednym słowem powiedziałbym :przepracowany. To z jednej strony dobrze, z drugiej – na wiele rzeczy zabrakło czasu. Na przykład na bloga i podtrzymywanie blogowych relacji. I nie jest mi z tym dobrze bo to ważna część mojego życia. Chciałbym, żeby w 2019 było inaczej – zwłaszcza, że blog osiągnie pełnoletność 🙂

To co dzieje się w Polsce i świecie nie napawa optymizmem, chciałbym więc, żeby 2019 był rokiem wielkich zmian. Zmian na dobre (nie mylić z „dobrą zmianą”).  I żeby był rokiem optymizmu.

I żebyśmy byli zdrowi, żeby dobrze się działo, i w ogóle uśmiechajmy się do siebie :

czyli że don’t worry, be happy! i make love not war! Szczęśliwego Nowego Roku!


cytat na dziś:

1. Ryszard Kapuściński w Lapidarium IV (s. 117)

„Najważniejsze zawsze pozostaje to samo: ocalić człowieka w całym jego potencjalnym bogactwie wewnętrznym, pozwolić mu rozwinąć energię w kierunku dobra, zrozumienia innych i pełni człowieczeństwa.”

2. Telimena w: A.Mickiewicz „Pan Tadeusz ks.V w.43:

„Nareszcie – użyć świata, póki służą lata”

Reklamy

14 uwag do wpisu “Noworocznie

  • jak mówi Pismo – „szukajcie a znajdziecie” 😉 – ja znalazłem w Górkach Wielkich, może nie całych ale na lewo od kościoła , jadąc drogą wzdłuż rzeki NIE MA 😀

   Polubienie

 1. Dudi!

  Ja Tobie, Żonci oraz wszystkim Waszym Bliskim życzę roku spokojnego, jak najbardziej leniwego (wszak skoro poprzedni był przepracowany, w tym musi być równowaga 😉 ), pełniego życzliwości i wszelkich Waszych spełnionych marzeń 🙂

  Mural ze zdjęcia jak i cytaty – genialne 🙂 Pozdrawiam!

  Polubione przez 1 osoba

 2. Bardzo mnie wzruszyła opowieść o suczce. Kilka lat temu mój syn przygarnął psa, którego właścicielka chciała porzucić. Też jest stary i bardzo schorowany. W nowym roku życzę Wam zdrowia,pomyślności i spełnienia marzeń.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s